Բիբլոս Բանկ Արմենիան տարին ամփոփում է կարևոր նախաձեռնությամբ
Բիբլոս Բանկ Արմենիան ամանորյա նվերների համար նախատեսված գումարն այս տարի նույնպես կհատկացնի կյանքեր փոխող ծրագրերի՝ այս անգամ միջոցները նվիրաբերելով Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին։
Բանկի աշխատակիցների, հաճախորդների ու գործընկերների անունից տրամադրվող գումարը կփոխանցվի առողջական խնդիրներ ունեցող փոքրիկների բուժմանն ուղղված նախագծերին։
«Ամանորյա տոները երազանքների իրականացման խորհուրդ ունեն, և այս տարի մենք փորձում ենք օգնել իրականացնել այն երեխաների երազանքները, որոնք ամենաշատն ունեն դրա կարիքը։ Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի հետ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի համագործակցությունը շարունակվում է երկար տարիներ։ Եթե մեր համեստ ներդրումն օգնի, որ մեր երեխաներն ավելի շուտ հաղթահարեն իրենց առողջական խնդիրները, մենք այս նախաձեռնությունը կհամարենք իսկապես ստացված»,- նշեց Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը։
«Մեր երեխաները բազմաթիվ նպատակներ ու նվիրական երազանքներ ունեն։ Եվ այս նախաձեռնությամբ Բիբլոս Բանկ Արմենիան նրանց նվիրում է ամենակարևորը՝ ժամանակ և մեծ ուժ՝ իրենց երազանքների հետևից գնալու։ Այս նվիրատվության շնորհիվ առողջական ծանր խնդիր ունեցող 10-ից ավելի երեխա կստանա կենսական նշանակության դեղորայք»,- ասաց Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նախաձեռնության նպատակն է նաև խրախուսել նման քայլերն ու նախագծերը, որպեսզի հնարավորինս շատ երեխաներ հասանելիություն ստանան որակյալ խնամքի և բուժման։
Հիմնադրամի շահառու փոքրիկների մասնակցությամբ՝ նախաձեռնության մասին պատմող կարճ տեսաֆիլմը կարող եք դիտել այստեղ։
Կարևորելով իմաստավորված ու դրական քայլերը՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան պարբերաբար ներդրումներ է կատարում կրթական, մշակութային և երեխաների առողջությանն ուղղված նախագծերում։ Բանկի կողմից իրականացված ԿՍՊ ծրագրերի մասին մանրամասն տեղեկություններ կարող եք ստանալ այստեղ։

Byblos Bank Armenia concludes the year with a meaningful initiative
Byblos Bank Armenia will once again redirect the funds originally intended for New Year’s gifts to life-changing initiatives, this year donating them to the Health Fund for Children of Armenia․
The funds, contributed on behalf of the Bank’s employees, clients and partners, will be directed to projects that provide medical care for children facing health challenges.
“New Year’s is a time for making dreams come true, and this year we want to help fulfill the dreams of the children who need it most. Byblos Bank Armenia has partnered with the Health Fund for Children of Armenia for many years, and if our modest contribution can help our children overcome health challenges sooner, we will consider this initiative a true success,” said Hayk Stepanyan, CEO of Byblos Bank Armenia.
“Our children have many goals and cherished dreams. With this initiative, Byblos Bank Armenia is giving them the most important things: time and strength to pursue those dreams. Thanks to this donation, more than 10 children with serious health challenges will receive the vital medicines they need,” said Armen Martirosyan, Founding Director of the Health Fund for Children of Armenia.
The initiative also aims to encourage such steps and projects so that as many children as possible have access to quality care and treatment.
You can watch a short video about the initiative, featuring the children who are beneficiaries of the Foundation, here.
Byblos Bank Armenia regularly invests in educational, cultural and children's health projects, emphasizing meaningful and positive steps. You can find detailed information about the CSR programs implemented by the Bank here.