Բանկը կհովանավորի CaseKey թիմի մասնակցությունը Բուդապեշտի միջազգային մրցույթին
Բիբլոս Բանկ Արմենիան կհովանավորի CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի հավաքական թիմի մասնակցությունը գարնանը Բուդապեշտում կայանալիք Կորվինի անվան համալսարանի բիզնես խնդիրների լուծման միջազգային մրցույթին՝ CUBE 2024-ին։
Մի քանի ամիս տևած նախապատրաստական աշխատանքների արդյունքում ընտրվել են CaseKey 2023-ի գալա միջոցառման գլխավոր քեյսի եզրափակիչ փուլ անցած 4 մասնակից, որոնք համապատասխանում են խնդիրների լուծման միջազգային մրցույթի պահանջներին։ Նրանց հետ Բուդապեշտ կմեկնի նաև երկու քոուչ։
Ապրիլի 4-11-ը կայանալիք մրցույթին թիմերը կլուծեն 3 քեյս՝ ընդհանուր բիզնես ռազմավարության ուղղվածությամբ։ CUBE 2024-ին կմասնակցի 20 թիմ աշխարհի տարբեր համալսարաններից։ Մրցույթը մշտապես ներգրավում է Արևելյան և Կենտրոնական Եվրոպայի առաջադեմ ընկերություններին, որոնց կողմից մշակված բիզնես խնդիրներն էլ լուծվում են մրցույթի մասնակիցների կողմից՝ յուրաքանչյուրն առավելագույնը 20 ժամվա ընթացքում։
CaseKey-ի հայաստանյան թիմը միջազգային ֆորմատով բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի մասնակցում է արդեն 4-րդ անգամ՝ ներառյալ 2 անգամ ԱՄՆ Ֆլորիդա նահանգում և ևս մեկը Կոպենհագենում։
ԿՍՊ միջոցառումներ պլանավորելիս Բիբլոս Բանկ Արմենիան կենտրոնանում է հատկապես կրթության ոլորտի վրա, և 2023 թվականին CaseKey-ն ընտրվել էր որպես գործնական հմտություններ սովորեցնող հետաքրքիր նախագիծ։ Մրցույթի ամբողջ ընթացքում Բանկը մշտապես կանգնած էր մասնակիցների կողքին՝ սատարելով նրանց կարողությունների զարգացմանը։
Հիշեցնենք, որ CaseKey մրցույթը բիզնես խնդիրների լուծման եզակի ձևաչափ է, որի գլխավոր գործընկերը 2023 թվականին Բիբլոս Բանկ Արմենիան էր: CaseKey 2023-ին մասնակցեց ավելի քան 200 խելացի երիտասարդ, որոնք մրցույթի շրջանակում ծանոթացան տարբեր ընկերությունների մշակույթին և աշխատեցին իրական բիզնես խնդիրների լուծման վրա:
____________________
Բիբլոս Բանկ Արմենիան հիմնադրվել է 2007 թվականի դեկտեմբերին։ Այսօր Երևան քաղաքում գործում է Բանկի չորս մասնաճյուղ, որտեղ հաճախորդներն օգտվում են տարատեսակ բանկային ծառայություններից և ստանում ֆինանսական խորհրդատվություն։ Բանկն իր հաճախորդներին տրամադրում է միջազգային ստանդարտներին համապատասխան կորպորատիվ և մանրածախ բանկային ծառայություններ:
Կարևորելով իմաստավորված ու դրական քայլերը՝ Բանկը շարունակ ներդրում է կատարում առողջ, բարգավաճող համայնքներ կառուցելու գործում՝ իրականացնելով մի շարք ԿՍՊ ծրագրեր և կրթական նախագծեր:

Byblos Bank Armenia will sponsor the participation of the collective team of the CaseKey Business Case Competition in Budapest’s CUBE 2024 – the business case competition of Corvinus University – this spring.
Following months of preparations, 4 participants were chosen from among the finalists of the main case of the CaseKey 2023 Gala, based on the requirements of the international business case competition. Two coaches will also travel to Budapest with them.
During the competition to be held on April 4-11, the teams will solve 3 cases focusing on general business strategy. 20 teams from various universities of the world are expected to participate in CUBE 2024. The competition always involves top companies from Eastern and Central Europe, and business cases introduced by them are solved by contestants, each within a maximum of 20 hours.
The CaseKey team from Armenia will be joining an international business case competition for the 4th time now, including 2 times in Florida, U.S. and once in Copenhagen, Denmark.
When planning its CSR programs, Byblos Bank Armenia specifically focuses on education, and CaseKey 2023 was chosen as an exciting project that teaches practical skills. Throughout the competition, the Bank supported the participants at all times to contribute to the development of their capabilities.
To remind, the CaseKey competition is a unique format, whose title sponsor in 2023 was Byblos Bank Armenia. More than 200 smart young people participated in CaseKey 2023, getting to know companies' business, their culture, and solving actual business problems.
____________________
Byblos Bank Armenia was founded in December 2007. Today, the Bank has four branches in Yerevan where customers access various banking services and receive financial advice. The Bank provides its customers corporate-retail banking services that meet the highest international standards.